Masožravé rostliny neboli masožravky

Tenis škola Kněžmost

 

Již mnoho let prostory Sokola Kněžmost umožňují přípravu budoucích sportovců
od útlého dětského věku. I pro tenis jsou tyto prostory velmi vhodné, nejen v létě (2 tenis.antukové kurty+zeď),
ale i v zimním období (pevná hala+ tělocvična),neboť bez zimní přípravy nelze již v dnešním sportovním světě fungovat. 
Za pomoci kvalifikovaných a zkušených trenérů zde mají šanci vstoupit do sportovního světa
téměř všichni děti z Kněžmosta a okolních obcí.
Díky otevřenosti trenérů, rodičů a sportovní nátuře vedení města, potažmo Sokola, jsou do sportovních dobrovolných aktivit nabíráni téměř všichni zájemci .
Tenisová škola si klade za cíl připravit děti nejen pro vrcholový sport. Věříme, že tenisové technické základy, stejně jako
koordinační základy, rozvoj psychologických dovedností a vlastností typu soustředěnost, rozhodování, se budou
účastníkům hodit do života, ať už tenisu zůstanou nebo ne, ať jej budou hrát pouze jako hobby sport či na výkonnostní úrovni. Právě výkonnostní úroveň podporujeme nejvíce formou spolupráce s okolními spřátelenými kluby, odkud k nám dojíždí na pomoc také trenéři, např. Jaroslav Honc z Bakova n.Jizerou či Pavel Hron s TK Mnichovo Hradiště. 
Děti mají, mj. možnost, po té, co úspěšně zvládly např.svůj první rekreační turnaj, participovat v soutěžích a turnajích zmíněných klubů, neboť Sokol Kněžmost tenisový klub nemá. Domnívám se však, že to je pro tréninkové účely daleko lepší atmosféra než klub zavést. Stojí za to zmínit, že historický první Kněžmostský tenisový kemp (viz foto v příloze) se konal právě v roce 2019 o podzimních prázdninách, i na počest hráče JIřího Lehečky, DC reprezentanta ČR2019, který z této školy před pár lety vzešel (vyrostl v místní tenisové hale)a který je pro mnoho našich hráčů inspirací a vzorem na sobě více pracovat. V našich tréninkách,i skupinových, přistupujeme k dětem vždy individuálně.
Navíc, se snažíme uplatňovat inovativní přístupy ze světa a mozek dětí tak rozvíjet v jeho fázi, kdy je schopno přijmout, co nejvíce pohybových detailů. Vše je děláno formou hry a nenásilně. Děti jsou, když je tenis baví, otevření učit se novým věcem. Dobrou návazností na tenis je i přechod ze školní tělesné výchovy, která dává všeobecnější základ, rovnou
po škole na fotbal či tenis, neboť škola se od sportovního areálu nachází v relativně těsné blízkosti.
Vše je děláno formou hry a nenásilně.
 
Aktuální seznam tenisové školy trénující v prostorách SOKOLA Kněžmost 2x týdně
rozdělený do věk.kategorií ( stav k 1.1.2020)
Pokud hráč reprezentuje, je registrován v jiném spřáteleném klubu, je to uvedeno za jménem
1 mini Pavel Lochman
2 mini Majda Šmejdová
3 mini Tereza Kastnerová
4 baby Martin Hnízdil
5 baby Milan Krucký
6 baby Honza Haken
7 baby Luky Lochman
 8 baby Šimon Urban   - reprezentace v Mnich.Hr.
9 mladší Emma Ježová
10 mladší Natka Gotvaldová
11 mladší Štěpán Urban - reprezentace v Mnich.Hr.
12 mladší David Zima - reprezentace v Bakově n.J.
13 mladší Bára Kastnerová
14 mladší Kačka Paďourková - reprezentace v Mnich. Hr.
15 starší ELiška Pavlíčková
16 starší Adam Bednář - reprezentace v Mnich.Hr.
17 starší Nela Červená
18 starší Pepa Hybner 
19 starší Ondra Nikodem -reprezentace v Mnich.Hr.
20 starší Matouš Bejr
21 dorost Kája Kautzká
22 dorost Bára Pospíšilová - reprezentace v Mnich.Hr.
Do Hradiště nám loni odešel 1 z nejtalentovanějších hráčů Vojta Pažout.
Dále bych zde mohl jmenovat mnoho jmen z minulosti, kteří se dodnes tenisu poměrně úspěšně věnují na okresní či krajské úrovni.

 

 

  V tenisové škole Kněžmost, která  zde i díky výhodným podmínkám Sokolu Kněžmost, působí již několik let. Vždy v pondělí a v pátek zde aktuálně trénuje bezmála 20 místních dětí v různých věkových kategoriích. Díky hale a sokolovně mají tyto děti tu výhodu, že mají tréninky zabezpečeny téměř celý rok(vyjma prázdnin) a je většinou možno trénovat i v případě špatného počasí. Tréninky jsou pod vedením Jardy Freie z Mimoně a Jardy Honce z Bakova (aktivní trenéři i hráči).
   Naším cílem, i když víme, že se jedná pro většinu prozatím o zájmový kroužek či jen doplňkový či průpravný sport k jinému sportu, je u všech dětí bez rozdílu talentu, věku i pohlaví naučit a vypilovat tenisové základy do takového bodu, aby kdykoli by se v budoucnu dítě rozhodlo pro závodní, resp.výkonnostní kariéru v tomto sportu, ji mohlo nastoupit či se o ni pokusit ať už kdekoli, např. v spřátelených klubech, TK Mnich.Hr. apod, což se u některých dětí již děje /letos: Bára Pospíšilová, Vojta Pažout, Eliška Pavlíčková, Eva a Honza Eysseltovi/, nebo dělo /Jiří Lehečka, Klára Pospíšilová, Viktor a Adam Pospíšilovi, Eliška a Ondra Nikodémovi, Jiří Maděra, Kája a Vendy Kautzká, Adam a Kryštof Provazníkovi/. Někteří z dětí se již účastnili některých celostátních turnajů a ostatní o tom uvažují.
    Naší prioritou v dnešní "rozptýlené" době je na prvním místě to, aby děti trénink bavil, a tak si nejlépe osvujují nové věci a zároveň neopomínáme v dětském věku rozvoj jejich pohybové všestrannosti, fyzickou kondici (zejména rychlostní vytrvalost) a koordinaci. Mezi naše domény patří i individuální přístup ke každému jedinci i v rámci skupinový tréninků. Většina dětí trénuje v dvojicích nebo trojicích a podle měnící  výkonnosti mají možnost postupu do relativně lepší skupiny. Jsem hluboce přesvědčen, že tenis každému dává také mentální přípravu do budoucího života, která se jim neztratí jako např. koncentrace, rozhodnost, trpělivost apod. Na jaře plánujeme tradiční nábor nováčků na přelomu dubna a května. Cílem je ale spíše udržení kvality tréninku a počet dětí trénujících dětí zůstává  tak kolem hranice 20dětí i vzhledem k počtu kurtů a jich časové vytíženosti a obsazenosti. Pro děti navíc organizujeme doplňkové akce, turnaj ke konci školního roku. Odměnou-oceněním z avýsledky své práce pro děti je i tenisové vysvědčení apod.

   Mgr. Jaroslav Frei, www.tenisakademie.cz
+420723091609 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.