Masožravé rostliny neboli masožravky

Tenis škola Kněžmost

 

 

 

  V tenisové škole Kněžmost, která  zde i díky výhodným podmínkám Sokolu Kněžmost, působí již několik let. Vždy v pondělí a v pátek zde aktuálně trénuje bezmála 20 místních dětí v různých věkových kategoriích. Díky hale a sokolovně mají tyto děti tu výhodu, že mají tréninky zabezpečeny téměř celý rok(vyjma prázdnin) a je většinou možno trénovat i v případě špatného počasí. Tréninky jsou pod vedením Jardy Freie z Mimoně a Jardy Honce z Bakova (aktivní trenéři i hráči).
   Naším cílem, i když víme, že se jedná pro většinu prozatím o zájmový kroužek či jen doplňkový či průpravný sport k jinému sportu, je u všech dětí bez rozdílu talentu, věku i pohlaví naučit a vypilovat tenisové základy do takového bodu, aby kdykoli by se v budoucnu dítě rozhodlo pro závodní, resp.výkonnostní kariéru v tomto sportu, ji mohlo nastoupit či se o ni pokusit ať už kdekoli, např. v spřátelených klubech, TK Mnich.Hr. apod, což se u některých dětí již děje /letos: Bára Pospíšilová, Vojta Pažout, Eliška Pavlíčková, Eva a Honza Eysseltovi/, nebo dělo /Jiří Lehečka, Klára Pospíšilová, Viktor a Adam Pospíšilovi, Eliška a Ondra Nikodémovi, Jiří Maděra, Kája a Vendy Kautzká, Adam a Kryštof Provazníkovi/. Někteří z dětí se již účastnili některých celostátních turnajů a ostatní o tom uvažují.
    Naší prioritou v dnešní "rozptýlené" době je na prvním místě to, aby děti trénink bavil, a tak si nejlépe osvujují nové věci a zároveň neopomínáme v dětském věku rozvoj jejich pohybové všestrannosti, fyzickou kondici (zejména rychlostní vytrvalost) a koordinaci. Mezi naše domény patří i individuální přístup ke každému jedinci i v rámci skupinový tréninků. Většina dětí trénuje v dvojicích nebo trojicích a podle měnící  výkonnosti mají možnost postupu do relativně lepší skupiny. Jsem hluboce přesvědčen, že tenis každému dává také mentální přípravu do budoucího života, která se jim neztratí jako např. koncentrace, rozhodnost, trpělivost apod. Na jaře plánujeme tradiční nábor nováčků na přelomu dubna a května. Cílem je ale spíše udržení kvality tréninku a počet dětí trénujících dětí zůstává  tak kolem hranice 20dětí i vzhledem k počtu kurtů a jich časové vytíženosti a obsazenosti. Pro děti navíc organizujeme doplňkové akce, turnaj ke konci školního roku. Odměnou-oceněním z avýsledky své práce pro děti je i tenisové vysvědčení apod.

   Mgr. Jaroslav Frei, www.tenisakademie.cz
+420723091609 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.